T-Mobile od listopadu zlevní a zjednoduší hovory do ciziny

Reklama

Majitelům předplacených karet Twist jejich operátor T-Mobile mírně zlepší a výrazně zjednoduší volání do zahraničí. Pozor, změny se netýkají roamingu, ale skutečně volání, při němž se nacházíte v české síti a váš hovor směřuje do sítě v jiné zemi.

Počínaje 4. listopadem bude platit nový ceník zahraničního volání pro uživatele předplacené karty T-Mobile Twist. Co se změní? Operátor výrazně sníží počet zón, a to dvanácti na čtyři. V první budou zařazeny všechny okolní státy a volání bude stát 11 Kč/min namísto původních 17,14 Kč/min (pro Slovensko), respektive 25,11 Kč/min (pro Německo, Rakousko a Polsko).

V druhé zóně se objevují zbývající evropské země, konkrétně Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá hora, Dánsko, Estonsko, Fayerské ostrovy, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Irsko, Island, Itálie, Kosovo, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Martinik, Monako, Moldavsko, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Reúnion, Rumunsko, Rusko, Řecko, San Marino, Slovinsko, Spojené království, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Vatikán. V této zóně zaplatíte za minutu hovoru 15 Kč.

Zbytek světa se pak nachází v zóně tři, kde platíte 35 Kč/min. Čtvrtá zóna je pak vyhrazena satelitním sítím, do kterých většina zákazníků nikdy nevolá. Tam je hovorová sazba stanovena na 200 Kč/min. Spolu s příjemným zjednodušením a snížením cen došlo také k jedné nepříjemnosti. Nově nebude fungovat služba I-Call. Zákazníky, kterých se tato změna týká, začíná operátor tento týden informovat prostřednictvím SMS.

Reklama