T-Mobile opět doručuje MMS na Android

Reklama

T-Mobile v průběhu srpna vypnul veškeré doručování MMS na Android kvůli potenciálnímu bezpečnostnímu riziku. Nyní se rozhodl toto omezení zase uvolnit.

Neznamená to ale, že by riziko napadení přístrojů s Androidem škodlivým softwarem nějak zmizelo. Google jako vydavatel Androidu není ani po měsíci schopen bezpečnostní díru opravit. T-Mobile se ale rozhodl testovat veškeré MMS zprávy sám a propouštět jen ty bezpečné.

„V minulých dnech se nám podařilo zavést řešení, které ochrání zákazníky využívající MMS v Android zařízeních před možnou hrozbou malware, a zároveň je uživatelsky přívětivější než dosud užívaný postup. Nově bude možno doručovat MMS s audio či video přílohou tak, jak byli zákazníci zvyklí před zavedením filtrace 11.8. Vyvinuté řešení je schopné zkontrolovat všechny MMS a identifikovat infikovaný obsah. Pokud bude zpráva bezpečná, bude doručena přímo na Android zařízení v síti TMCZ. Jde o preventivní opatření; je třeba zdůraznit, že dosud nebyl identifikován jediný infikovaný soubor. Jediným 100% spolehlivým opatřením proti hrozící hrozbě i nadále zůstává oprava platformy Android.“ říká T-Mobile v tiskové zprávě.

Reklama