T-Mobile opět zvítězil v testu kvality sítě

Reklama

T-Mobile obhájil své prvenství v nezávislém testu společnosti Ookla a znovu tak získal ocenění za nejlepší mobilní pokrytí a nejlepší a nejrychlejší mobilní síť v ČR. Ocenění bylo uděleno na základě více než 169 milionů měření pokrytí a 230 tisíců testů rychlosti mobilních sítí, která proběhla prostřednictvím aplikace Speedtest v třetím a čtvrtém čtvrtletí roku 2023 po celé republice.

Prestižní ocenění Ookla Speedtest Awards získal mobilní operátor již potřetí a znovu tak potvrdil vysokou úroveň poskytovaných služeb. Uspěl jak v kategorii nejlepšího mobilního pokrytí, tak i jako nejrychlejší mobilní síť, a díky tomu získal i celkové ocenění jako nejlepší mobilní síť v České republice.

Hodnocení mobilního pokrytí vychází z celkového počtu více než 169 milionů měření, která proběhla na celém území České republiky v druhé polovině roku 2023. T-Mobile získal celkové Coverage Score 723 a obsadil tak mezi českými operátory první příčku.

V testu rychlosti mobilní sítě bylo analyzováno přes 230 tisíc měření rychlosti stahování a odesílání dat v mobilní síti, která v druhém pololetí roku 2023 provedli uživatelé mobilní aplikace Speedtest od společnosti Ookla na více než 54 tisících unikátních mobilních zařízeních po celém území České republiky.

Celkové výsledky měření u všech českých operátorů ukázaly střední hodnotu (medián) rychlosti stahování dat 55,31 Mb/s, odesílání dat 16,19 Mb/s a doby odezvy 23 milisekund. V síti T-Mobilu byl zjištěn medián downloadu 69,95 Mb/S, uploadu 19,14 Mb/s a latence 24 ms. T-Mobile získal celkové Speed Score 73,67 a odnáší si tak prvenství jako nejrychlejší mobilní síť v České republice.

Reklama