T-Mobile otevřel nové datové centrum

Reklama

Již desáté datové centrum bude operátor provozovat v Praze 10. prvním zákazníkem se stává Raiffeisenbank. Centrum nabídne energetickou efektivitu a dobré zabezpečení.

T-Mobile není jen mobilní operátor. Po sloučení s T-Systems a nákupu GiTy se dost angažuje i v oblasti IT služeb pro firmy. Typickým příkladem je provozování deseti datových center – kvalitně zabezpečených prostor, kam si firmy mohou umístit své servery.

Nové datové centrum DC7 aktuálně nabízí čtyři sály s celkovou plochou 1 400 m2. Do budoucna se počítá s dvojnásobným počtem sálů i dvojnásobnou podlahovou plochou.
Po centru se samozřejmě nemůžete pohybovat volně. Celé DC7 je rozděleno do několika zón, mezi kterými se můžete pohybovat, jen pokud v nich máte co dělat. Při identifikaci osob se používají mimo jiné i biometrické prvky.

T-Mobile nabízí několik různých druhů služeb, od pronájmu celých místností, klecových systémů a racků nebo jejích součástí. Součástí nabídky jsou i široké doplňkové služby, jako jsou hostingové služby, stěhování, montáž, konektivita, bezpečnost i zálohy, ale i nabídka kancelářských prostor, vzdálená podpora „remote hands“ prostřednictvím techniků T-Mobile a třeba i možnost využití anténních prostor na střeše strategicky umístěného datového centra DC7.

 

 

Reklama