T-Mobile plánuje kampusovou síť na ČVUT

Reklama

T-Mobile podepsal smlouvu s CIIRC ČVUT o brzkém vybudování kampusové 5G sítě pro testování Průmyslu 4.0.

T-Mobile postaví v nejbližších měsících pro Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT) nejmodernější kampusovou síť v České republice. Díky datové komunikaci postavené na 5G technologiích umožní tato kampusová síť vědcům, firmám a studentům testovat a rozšiřovat koncepty chytrých továren budoucnosti a digitalizované výroby. Výstavba sítě je součástí Memoranda o dlouhodobé spolupráci na rozvoji Průmyslu 4.0, které obě strany podepsaly.

Kampusová síť na CIIRC ČVUT bude spuštěna během druhého čtvrtletí tohoto roku a pokryje prostory laboratoří, zejména Testbedu pro Průmysl 4.0, o celkové ploše větší než 1000 m2. Zároveň je to první tzv. 5G stand alone (SA) síť pro průmyslové využití v České republice.

Technologie pro první 5G SA síť T-Mobilu dodá společnost Ericsson, která se stala vítězem výběrového řízení. 5G SA síť umožní testovat a dále rozšiřovat koncept chytrých továren, kterým se s pomocí vysokého datového toku otevírají nové příležitosti. Spolupráce s průmyslovými firmami na případových studiích bude dále rozvíjet jejich konkurenceschopnost a inovační potenciál českého průmyslu.

Reklama