T-Mobile podpoří neziskovky v bojí proti mediální negramotnosti

Reklama

T-Mobile vyhlásil další ročník grantové soutěže Pomáháme, ve které rozdělí 2 miliony korun neziskovým organizacím, které chtějí zvýšit mediální gramotnost.

„Díky sociálním sítím se masivně šíří obsahy dezinformačních webů, starší generace je bombardována e-maily obsahujícími poplašné zprávy a hoaxy. Dezinformace, úmyslně lživé fake news nebo poplašné hoaxy se tak šíří mnohem jednodušeji. Mnoho lidí už nedokáže odlišit, které zprávy a informace, jež se na ně z mobilu, e-mailové schránky nebo internetového prohlížeče valí, jsou pravdivé, a které lživé,“ uvádí T-Mobile ve své tiskové zprávě. Rozhodl se proti tomu bojovat.

V letošním ročníku grantové výzvy T-Mobile Pomáháme se proto rozhodl podpořit projekty, které lidem pomohou rozvíjet kritické myšlení ve vztahu k médiím, usnadní jim orientaci v množství zpráv a vyhodnocování a využívání informací.

Maximální možná výše finanční podpory přidělená jednomu projektu je 200 tisíc korun. Celkově bude všem úspěšným žadatelům v rámci grantového programu T-Mobile Pomáháme rozdělena částka dva miliony korun. Uchazeči se mohou do grantové výzvy přihlašovat od 15. května do 21. června 2019. Oznámení o udělení grantů proběhne 4. září 2019 a grantisté budou mít rok na realizaci svých projektů.

Kromě grantové výzvy se tématu připravuje operátor diskusní večer „Důvěřuj, ale prověřuj“, který se uskuteční 13. června 2019 v co-workingovém centru Opero v Praze. O své názory a příklady z praxe se podějí například ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka nebo ředitel a zakladatel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni Karel Strachota.

Reklama