T-Mobile podpořil 35 silných příběhů částkou 1,431 milionu

Reklama

V rámci společenské zodpovědnosti vybrali mezi sebou zaměstnanci T-Mobilu  asi 715 tisíc korun. Jejich zaměstnavatel pak částku zdvojnásobil.

Každý zaměstnanec má právo nominovat jeden silný příběh. Stačí ho důkladně popsat a darovat k němu prvních tisíc korun. V následujících 14 dnech se pak mohou přidat další zaměstnanci. Výslednou částku pak operátor zdvojnásobí.

V letošním ročníku sbírky Pomáhejme příběhům bylo nominováno celkem 35 příběhů. Zaměstnanci pak přispěli celkem 715 950 Kč (tj. v průměru 20 455 Kč na příběh), průměrný příspěvek jednoho zaměstnance činil prý 1 657 Kč a byl často rozdělen mezi více příběhů. Operátora pak přidal stejnou částku a celkově tak zaslal 1 431 900 Kč.

Vybrané peníze jdou na různé účely – zpravidla se přispívá na speciální léčbu, náročnou rehabilitaci, ozdravné pobyty, zdravotní pomůcky, asistenci, pořízení vozíku či úpravu bydlení. Zejména u starších jedinců jde ale mnohdy o splnění snu – např. taneční kurz pro postižené, speciální sportovní pomůcky pro paralympioničku, dvoukolo pro slepce a doprovod nebo speciální koloběžka pro chlapce po amputaci nohy.

Reklama