T-Mobile pokryl celý Benešov optickou sítí

Reklama

T-Mobile pokryl vysokorychlostní optickou sítí celé středočeské město Benešov. K síti jsou připojený všechny domy a byty v majetku města, další firmy a obyvatele připojuje operátor podle zájmu.

Celkově zatím T-Mobile v Benešově rozvedl asi 2 000 km optických vláken (80 km optických kabelů) a vybudoval téměř 5 400 optických přípojek. Tisíce dalších přípojek pro benešovské domácnosti a firmy přibydou v následujících dvou letech.

Aby bylo narušení života a dopravy ve městě co nejmenší, je většina optických kabelů vedena v zeleni nebo případně v chodnících, které byly po provedení výkopových prací kvalitně předlážděny. Postup budování nové optické infrastruktury se také podařilo do značné míry sladit s plány radnice na rekonstrukce komunikací a chodníků ve městě.

Ve výkopech byla navíc položena i nová, oddělená síťová infrastruktura na propojení budov v majetku města, ve kterých sídlí úřady a další veřejné organizace, stejně jako rozvody pro připravovaný kamerový systém. Budování moderní síťové infrastruktury kompletně řešila a financovala společnost T-Mobile a pro městský rozpočet Benešova neznamenalo žádné vícenáklady či další investice mimo ty původně plánované.

V následujících fázích bude T-Mobile postupovat od středu města k jeho okrajovým částem a připojovat k optické síti jednotlivé domy, jejichž majitelé budou mít rovněž zájem o nejrychlejší internet. Přípojky v domácnostech jsou zřizovány zdarma, realizují se na náklady T-Mobilu.

Zatím bylo v Benešově na optickou síť připojeno bezmála 400 rodinných domů. Celá síťová infrastruktura v Benešově je budována tak, aby bylo možné s minimálním zásahem do komunikací kdykoli později připojit i další domy, jejichž majitelé dnes využívají nějakou jinou možnost připojení.

Reklama