T-Mobile pokryl sítí SIGFOX první tři města

Reklama

T-Mobile zahájil intenzivní budování sítě pro Internet věcí, pokryl již Prahu, Brno a Ostravu. Do konce března pak pokryje všechna krajská města a hned poté začne nabízet komerční služby.

Síť SIGFOX je provozována firmou SimpleCell Networks. T-Mobile poskytuje stožáry svých vysílačů, síťovou konektivitu a přístup k zákazníkům. Aktuálně jsou teda dokonale pokryta tři největší města České republiky, do konce března se signál objeví i ve zbývajících krajských městech: Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Liberci, Olomouci, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem a Zlíně.

V druhém čtvrtletí letošního roku nabídne T-Mobile ve spolupráci s partnery řadu komerčních řešení, která aktuálně testuje. Úspěch očekává zejména ve vzdáleném odečtu vody, plynu a elektřiny. Výhodou technologie SIGFOX je nízká energetická spotřeba; vysílač vydrží bez nabíjení celou dobu životnosti měřiče. Signál bez problémů pronikne i hluboko do nejrůznějších stupačkových šachet.

Do budoucna se počítá s nasazením technologie SIGFOX například v následujících aplikacích:

  • Detekce úniků vody
  • Smart City – široká oblast různých řešení, jako jsou senzory detekující obsazenost parkovacích míst, zaplněnost odpadkových košů apod. Zejména u parkovacích senzorů již operátor plánuje zahájit testovací provoz v několika českých městech.
  • Sledování polohy – převážně v aplikacích, kdy může být problém zajistit přívod elektrické energie (nákladní vagóny, kontejnery a náklad obecně)
  • Facility Management – monitoring provedeného úklidu či provedené kontroly zabezpečení

Reklama