T-Mobile pomáhá podnikatelům zkrotit datovky

Reklama

Stát zřídil povinně datové schránky více než 2,2 milionu podnikatelů a živnostníků, kteří o ně dosud neměli zájem. T-Mobile umožňuje jejich snadnější obsluhu pomocí služby Data Box.

T-Mobile Data Box se nabízí ve třech tarifech. Bezplatný tarif Mini zvládne zpracovat měsíčně 10 příchozích, 5 odchozích datových zpráv a evidovat 10 vydaných a 5 přijatých faktur. Tarif Standard za 140 Kč měsíčně nabízí 100 datových zpráv (50 přijatých, 50 odeslaných) a 50 faktur (25 přijatých, 25 vystavených). Nejvyšší tarif Premium stojí 290 Kč měsíčně a je, co se týká počtu zpráv i faktur neomezený; k tomu zvládne spolupráci až pěti dalších uživatelů.

Tarify Standard a Premium nabízí funkce pro fakturaci, evidenci plátce DPH a vytváření a podávání přiznání k DPH i kontrolních hlášení. Faktury zde lze vytvářet doslova za pár sekund. Elektronický archiv bezpečně uchová přijaté faktury, naskenované i ofocené papírové faktury a další doklady. Na základě částek z vystavených a přijatých faktur spočítá systém ekonomický výsledek podnikání. Současně je evidován i stav zaplacení faktur a podnikatel má perfektní přehled o fakturách po splatnosti.

Automaticky vedená evidence plátce DPH poskytuje okamžitý přehled o povinných odvodech, jediným kliknutím vygeneruje přiznání k DPH s kontrolním hlášením a odešle datovou zprávou příslušnému finančnímu úřadu. T-Mobile Data Box umožňuje rovněž bezpečné sdílení účtu pro spolupráci s dalšími uživateli – např. s účetními nebo daňovými poradci.

Výhodou je i zjednodušení každodenní práce a přehlednější sledování nákladů. Vybraný tarif bude fakturován jednoduše v rámci pravidelného měsíčního vyúčtování služeb T-Mobilu. Pro většinu živnostníků a podnikatelů budou zásadní především funkce časově neomezeného uchovávání datových zpráv. V systému datových schránek jsou totiž všechny zprávy nenávratně smazány po 90 dnech od jejich doručení (delší uchovávání umožňuje pouze placená funkce).

Reklama