T-Mobile pomáhá s péčí o duševní zdraví

Reklama

T-Mobile se stal strategickým partnerem organizace Nevypusť duši, která se zaměřuje na péči o duševní zdraví dětí i dospělých. Cílem spolupráce je upozornit na mnohdy opomíjené téma duševního zdraví, které patří mezi strategické priority operátora v oblasti udržitelnosti a ESG.

Spolupráce T-Mobile a Nevypusť duši odstartovala již v minulém roce, kdy v prostorech Magenta Experience Center na pražské Pankráci vznikla série edukativních videí zaměřených právě na péči o duševní zdraví. Zároveň proběhly workshopy pro žáky základních škol a rodiče samoživitele.

V letošním roce se T-Mobile spolu s Nevypusť duši zaměří na oblast vzdělávání středoškoláků. V rámci celé České republiky tak proběhne přibližně 160 workshopů určených pro učiliště, odborné a střední školy i gymnázia.

Workshopy pokrývají témata, jakými jsou například copingové strategie, tedy pomoc se zvládáním stresu a adaptace na nekomfortní prostředí, zabývají se také prevencí a duševní hygienou a zaměřují se na fakta a rozšířené mýty spojené s duševními onemocněními.

Vše probíhá pod vedením odborných lektorů a v souladu s Národním akčním plánem pro duševní zdraví. V minulých letech podobnými kurzy prošlo už 9 500 dětí z celé ČR. Workshop trvá 5 vyučovacích hodin a je určen pro 1. a 2. ročníky středních škol.

Tématu duševního zdraví se chce T-Mobile ve spolupráci s Nevypusť duši věnovat dlouhodobě. Na letošek vedle zmiňovaných kurzů společně plánují i odborné diskuse, přednášky a akce pro širokou veřejnost.

Reklama