T-Mobile přenechá starost o svou síť firmě Huawei

Reklama

T-Mobile se rozhodl outsourcovat veškeré činnosti týkající se výstavby a údržby sítě. Z výběrového řízení vzešla jako vítěz čínská firma Huawei, která tuto starost na následujících pět let převezme. Spolu s tím se z T-Mobilu do Huawei přesune přibližně stovka zaměstnanců.

Společnosti T-Mobile a Huawei Technologies podepsaly smlouvu o outsourcingu výstavby a údržby mobilních sítí. Cílem dohody je využití strategických a finančních výhod outsourcingu při zachování minimálně stejné úrovně kvality poskytovaných služeb. Smlouva je uzavřena na pět let a první fáze zahrnující převod aktivit a zaměstnanců by měla být dokončena do konce letošního roku.

V rámci první fáze, která by měla začít ve 4. čtvrtletí 2012, tak dojde k přesunu těchto aktivit pod správu společnosti Huawei. Součástí dohody je i přechod zhruba 100 zaměstnanců z dotčených oddělení. Do konce letošního roku by pak měla být stabilizována funkčnost nového modelu organizačního uspořádání. Ve společnosti T-Mobile bude mít spolupráci s dodavatelem na starosti speciální tým, který bude dohlížet také na kvalitu poskytovaných služeb.

Komentář Mobinfo.cz

Huawei dosud pro T-Mobile modernizoval 2,75G sítě, tzn. GSM, GPRS a EDGE. Pro stavbu sítí třetí generace měl až dosud operátor k dispozici jako dvorního dodavatele německý Siemens, výhledové budování LTE sítí zase chtěl svěřit Samsungu (viz tento článek z testování).

Co znamená vyčlenění oddělení pro budování sítí čínskému Huawei? Domnívám se, ale je to pouhá spekulace, že Huawei bude do budoucna hlavním dodavatelem všech síťových technologií. Nedokážu si představit, že by Samsung nebo Siemens dovolili technikům svého největšího konkurenta, aby měli volný přístup k veškerým novinkám.

OŽIVENO: Naši spekulaci potvrdila Martina Kemrová, tisková mluvčí T-Mobile. Huawei bude mít na starosti budování všech mobilních sítí, tedy včetně 3G a případného LTE.

Reklama