T-Mobile převádí další zákazníky na elektronické vyúčtování

Reklama

Dalších 125 tisíc zákazníků T-Mobilu bude převedeno výhradně na elektronické vyúčtování. Pokud budou chtít zpět na papírové, zaplatí každý měsíc dvacet korun. Operátor tvrdí, že pilotní převod v září dopadl ke spokojenosti zákazníků.

Koncem září převedl T-Mobile „nedobrovolně“ na elektronické vyúčtování 100 000 zákazníků (podrobnosti najdete v tomto článku). Aktuálně prohlašuje, že takřka 80 % z nich si elektronickou fakturu ponechalo, čímž se ušetřily nemalé finanční prostředky a také 8 tun papíru. To se operátorovi samozřejmě líbí, takže koncem března udělá další pokus na 125 zákaznících.

Všichni, kterých se nové nastavení týká, budou informováni dostatečně, včas a všemi dostupnými kanály. Zpráva se objeví na posledních tištěných fakturách, operátor ke komunikaci opět využije i e-mail a SMS a připravena je rovněž speciální stránka www.t-mobile.cz/vyuctovanielektronicky. Od dubna již tito klienti budou dostávat Vyúčtování pouze elektronicky.

Zákazníkům však i nadále zůstává možnost vrátit se na tištěnou verzi faktury, stačí jen poslat SMS VYUCTOVANI A T na číslo 4603 nebo si tištěné Vyúčtování nastavit přes Můj T-Mobile. Tištěná verze je však u některých tarifů v souladu s podmínkami zpoplatněna podle ceníku částkou 19,15 Kč. Elektronické vyúčtování si však mohou sami nastavit i ostatní paušální zákazníci, kterých se tento převod netýká, a to buď přes Zákaznické centrum (4603), nebo na www.t-mobile.cz/evs, případně přímo na Značkové prodejně.

V současné době využívá elektronické vyúčtování asi 800 tisíc zákazníků T-Mobilu, což činí asi 24 % zákazníků s paušálem. T-Mobile se pravděpodobně bude snažit ukázat výhody elektronického vyúčtování dalším a dalším skupinám. Sám ale přiznává, že tato forma komunikace není pro každého. Při sestavování skupiny, kterou zkusmo převede, tak bere v úvahu například seniory s omezeným přístupem k internetu.

Reklama