T-Mobile prodává IoT řešení za měsíční paušál

Reklama

T-Mobile zjistil, že firmy si často neví rady s tím, jak nasadit do svého byznysu IoT. Rozhodl se jim proto pomoct a nabízí hotová funkční řešení za měsíční paušál. Začíná s IoT teploměry.

Za měsíční paušál získá zákazník zařízené, které je schopné měřit teplotu a vlhkost okolního vzduchu. Informace přenáší přes síť Sigfox do cloudu, kde ho zákazník může sledovat pomocí aplikace IoT Manager. T-Mobile slibuje, že každému zákazníkovi službu namixuje a nastaví podle jeho potřeb. Co je tedy v nabídce?

Měsíční paušál Basic činí 109 Kč bez DPH měsíčně a obsahuje teploměr a vlhkoměr pro interní použití. Měsíční paušál Advanced vyjde na 129 Kč bez DPH a čidlo je v tomto případě venkovní, kalibrované a vybavené LCD displejem. Do třetice je tu paušál Premium za 149 Kč měsíčně bez DPH. Čidlo je v tomto případě stejné jako v předchozím případě (externí, kalibrace, displej), má ale navíc ještě sondu pro měření třeba v mrazáku. Čidlo měří pouze teplotu.

Systém můžete nastavit tak, aby vám posílal upozornění, pokud dojde k určitým změnám teploty, třeba na váš mobil. Podobné řešení se asi nehodí pro složité systémy, kde potřebujete sledovat desítky různých stanovišť, to byste se nedoplatili. Pokud ale máte za úkol hlídat třeba jednu chladničku s biologickými vzorky, možná pro vás bude nejjednodušší platit přiměřený měsíční paušál.

Reklama