T-Mobile Q1 2022: další nárůst dat [finanční výsledky]

Reklama

T-Mobile zveřejnil hospodářské výsledky za první pololetí letošního roku, které potvrzují stabilní hospodaření společnosti. Tržby meziročně vzrostly o 4,2 % a především stoupl objem přenesených dat.

Tržby z mobilních a pevných služeb vzrostly v meziročním srovnání o 4,2 % na 14,8 miliardy korun. Ukazatel EBITDA se zvýšil o 3,6 % a potvrzuje tak stabilní hospodaření společnosti. Výše investic se ve sledovaném období vyšplhala na 1,5 miliardy korun.

Mobilní služby společnosti T-Mobile využívalo k 30. červnu 2022 již více než 6,3 milionu zákazníků, přičemž v meziročním srovnání přibylo zákazníků se smlouvou. Vysokorychlostní připojení využívá již 411 000 zákazníků, což představuje meziroční růst o více než 8 %. Roste i obliba T-Mobile TV, kterou v prvním pololetí sledovalo 223 000 lidí, a to jak přes IPTV, tak na satelitních platformách. T-Mobile rovněž dále pokračuje ve výstavbě optických sítí a pokrýváním domácností, kdy celkový počet přípojek přesáhl 300 000 v 84 městech.

Provozní výsledky potvrzují trend rostoucí spotřeby dat na úkor klasického volání, kde došlo k 10% poklesu objemu provolaných minut. Oproti tomu znovu výrazně vzrostl objem přenesených dat v mobilní síti, a to o téměř 57 %.

Ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou spustil T-Mobile v lokalitě u Kostelce nad Černými lesy dlouhodobý unikátní projekt Chytrá lesní krajina. Cílem projektu je pomocí technologií jako 5G sítě a IoT zkoumat přírodní děje a přizpůsobit se tak probíhajícím klimatickým změnám. Ve spojení s neziskovou organizací Nevypusť duši provedl T-Mobile unikátní průzkum, zaměřený na duševní zdraví dětí z pohledu dospělých. V rámci dlouhodobé spolupráce s organizací Nevypusť duši organizuje T-Mobile během letošního roku workshopy na středních školách i kurzy pro dospělé, kteří se o téma duševního zdraví dětí zajímají. Osvětě se věnuje i projekt Klíče k médiím, jehož cílem je zvyšovat mediální gramotnost studentů základních a středních škol.

Reklama