T-Mobile rozdá turistům v Česku neomezená data na den

Reklama

T-Mobile představil svou prázdninovou kampaň. Od 1. července začne rozdávat neomezená data na den, musíte si ale pro ně přijít na některou z českých turistických pamětihodností. A to ještě není konec složitostí.

T-Mobile vybral více než 500 svých zákazníků podnikajících v oblasti cestovního ruchu. K tomu oslovil dalších 1 700 firem prostřednictvím agentury CzechTourism. Celkově tak bude přes prázdniny k dispozici více než 2 000 míst, jako jsou hotely, restaurace nebo turistické památky. Jejich seznam bude k dispozici až 1. července na adrese t-mobile.cz/pomagentove.

Data dostanete až v okamžiku, kdy na dané místo dorazíte. Nevyužijete je tedy po cestě ani k zabavení dětí, ani k vyhledání informací třeba o otevírací době. Musíte dorazit na místo a tam najít letáček s QR kódem nebo čtyřmístným číslem. Číslo zadáte do esemesky nebo esemesku vytvoříte automaticky načtením uvedeného QR kódu. Odešlete ji na zadané číslo a… pokud si myslíte, že tím vaše honba za daty končí, nemůžete se mýlit více.

Operátor vás brzy obšťastní dalším kódem, tentokrát čtrnáctimístným. Doufejme, že dorazí rychleji než třeba SMS jízdenka. Dlouhý kód musíte ze SMS zkopírovat a vložit do aplikace Můj T-Mobile (vhodné nainstalovat předem, pořád totiž nemáte data). Té poté povolíte přístup k vaší poloze, protože data zdarma lze aktivovat pouze v okamžiku, kdy jste v dané turistické lokalitě.

Od tohoto okamžiku už ale máte bezplatná data s rychlostí až 3 Mb/s, se kterými se můžete klidně toulat po celé republice. Data fungují 24 hodin od výše popsané aktivace a na jednom místě je můžete aktivovat jen třikrát za léto.

Reklama