T-Mobile rozdělil dva miliony neziskovkám

Reklama

Mezi neziskové organizace v místech, kde má T-Mobile své velké pobočky, rozdělil operátor celkem dva miliony korun. Podpořil tak čtyři desítky zajímavých projektů snažících se o rozvoj Lounska nebo Královéhradecka. Podobná akce má přitom více než osmiletou tradici.

Do programu pro rozvoj regionů se letos přihlásilo 115 projektů, z nichž komise vybrala 26 podpořených projektů na Lounsku a 14 podpořených projektů na Královéhradecku. Realizace všech letošních oceněných počinů může trvat maximálně 1 rok. Maximální příspěvek na jeden projekt činí 100 000 Kč. T-Mobile za osm let rozdělil mezi 403 projektů více než 22 000 000 Kč.

Obyvatelé Lounska se tak opět mohou zapojit do nejrůznějších aktivit, ať už v oblasti péče o ochranu přírodní lokality u Kryr nebo vybudování pódia a parketu v Sokolovně v obci Opočno. Nové stromy budou sázet dobrovolníci u obce Slavětín i v obci Březno u Postoloprt. Děti z mateřské školy pomohou s tříděním odpadu a bez povšimnutí nezůstanou ani památky, jako je například polní kříž v Malnicích nebo věžní hodiny chrámu Povýšení sv. Kříže v Radonicích nad Ohří.

Cílem mnoha vybraných projektů v Královéhradeckém kraji je stejně jako v loňských ročnících obnova, oprava nebo poznávání minulosti. Opět tak budou opraveny rozmanité památky, např. křížky nebo sochy. Obnovena bude
i historická pec v hostinci nedaleko Potštejna, v obci Záměl. Nezapomíná se ani na děti, ty se zapojí do opravy židovského parku v Náchodě nebo do rekultivace školní zahrady ve Zbečníku. A snad už během letošní zimy si pak budou moci všichni zájemci užít nové bruslařské stopy v okolí Dolní Kalné.

 

Reklama