T-Mobile Rozjezdy hlásí 483 přihlášek

Reklama

T-Mobile již osm let pořádá soutěž Rozjezdy, která je určena začínajícím podnikatelům. Kromě podpory v podnikání ale přináší i zajímavé semináře pro každého.

Již tradičně má nejvíce zástupců hlavní město, kde bude soutěžit 123 projektů. Sedmdesát projektů hlásí začínající podnikatelé v Jihomoravském kraji (70), na třetím místě je kraj Moravskoslezský (47 přihlášek). Obvykle druhý podnikatelsky nejaktivnější Středočeský kraj je letos až na pomyslném čtvrtém místě s 42 projekty.

Skoro polovina (48 %, konkrétně 232) přihlášených podnikatelů spadá do věkové kategorie 25 – 34 let. Hlásí se ale také nejmladší generace – autorům 18 procent přihlášek ještě nebylo 24 let. Letos chtějí soutěžící nejčastěji podnikat v designu, aktivitách pro volný čas, překvapilo i množství nápadů z informačních technologií.

Kromě několika kočičích kaváren se mezi nápady objevil i podnik pro psy, několik vylepšení na invalidní vozíky a dokonce i antistresová demoliční místnost.

Nyní jsou na řadě jednotlivá krajská kola. Poroty složené z odborníků, úspěšných podnikatelů a investorů hodnotí nejen neotřelé nápady, ale i úspěšnou realizaci podnikatelského záměru. Na seminářích, které proběhnou mezi 17. dubnem a 17. květnem (seznam s daty a městy k dispozici zde), mají zároveň stovky začínajících podnikatelů možnost získat poradenství v oblasti financí nebo marketingu.

Z regionálních vítězů vzejdou dva celostátní vítězové – jednoho zvolí porota a druhého veřejnost. Letos získá absolutní vítěz ceny v celkové hodnotě 566 332 Kč, které zahrnují finanční dar od T-Mobile ve výši 250 tisíc Kč, kreativní návrh reklamní kampaně, poradenství a věcné ceny od partnerů soutěže.

Reklama