T-Mobile Rozjezdy roku vyhrála sanitka pro seniory

Reklama

Podnikatelskou soutěž T-Mobile Rozjezdy roku 2012 vyhrála na základě hlasování čtenářů sanitka pro seniory. Dopraví je do nemocnice či k lékaři, počká na ně, a to za ceny nižší než běžná taxislužba. Autorka projektu dostala sto tisíc korun na další rozvoj svého podnikání.

Do Rozjezdů 2012 se přihlásilo 360 projektů. Soutěžícím jsou v rámci projektu připraveni pomoci zkušení odborníci mobilního operátora i odborných partnerů: Seznam.cz, Nokia, EF1, Neocont a Zalozfirmu.cz.

Tři výherci v každém regionu si odnesli věcné ceny v hodnotě 70 000 Kč, první projekt pak za 250 000 Kč, celkem bylo rozdáno 5,5 miliónu korun. Spolu s poradenstvím v oblasti marketingu, zakládání firmy a také online marketingu jde o výraznou pomoc při startu firmy. T-Mobile spolu s partnery tak letos pomohl na vlastní nohy 42 podnikatelům.

Ve finále se ucházelo o přízeň veřejnosti 14 vítězných projektů, které vybraly odborné regionální poroty během letních seminářů v jednotlivých krajských městech. Při rozhodování o vítězích hodnotitelé přihlíželi jak k podnikatelské kvalitě projektu, tak i k jeho přínosu místní komunitě, důvodům pro zahájení podnikání i k osobnímu přístupu předkladatele projektu.

Hlasování proběhlo mezi 17. zářím a 14. říjnem na stránkách projektu www.rozjezdyroku.cz. Zúčastnilo se jej téměř 8 tisíc lidí. Těsně před cílovou prémií zůstaly další nadějné projekty: Blanka Zemanová ze Švihova, která vyrábí razítka na zakázku, a lanový park v Českých Budějovicích, který založil Vojtěch Prokeš.

Vítězkou se stala Romana Tvarůžková se projektem Novodobá sanitka, za kterým se skrývá přeprava pacientů do zdravotnických zařízení. Díky tomu získá k předchozím výhrám dalších 100 tisíc korun do svých podnikatelských začátků a 50 tisíc korun v podobě balíčku na internetovou propagaci od partnera projektu společnosti Seznam.

Ostravská „Sanitka“ Romany Tvarůžkové je v České republice zatím ojedinělá služba, rozváží seniory, hendikepované a pacienty po nemocnicích a lékařích, na objednání, rychleji než opravdové sanitky a mnohem levněji než taxi. Za necelý rok od založení firmy už majitelka navázala kontakty s lékaři i nemocnicemi a má své stálé klienty. „Snažíme se alespoň trochu lidem ulehčit život, zdarma na klienty čekáme, doprovázíme, vyřizujeme za ně formality, vyzvedáváme léky,“ vysvětluje Romana Tvarůžková, Stotisícovou výhru může investovat podle svého uvážení, ať už do pořízení auta nebo je utratit za vybavení kanceláře, platby služeb apod.

Reklama