T-Mobile Rozjezdy vyhrála aplikace pro diabetiky

Reklama

Osmý ročník soutěže T-Mobile Rozjezdy vyhrála aplikace Glucly určená diabetikům. Cenu veřejnosti získal projekt Sociálního bistra Střecha.

Celkem se do letošního ročníku přihlásilo 483 nápadů. Takřka polovinu tvoří lidé mladší 35 let. Mezi kraji je nejvíce zastoupené hlavní město Praha, dále kraj Jihomoravský a Moravskoslezský. Letošním hitem bylo využití 3D tiskáren a laserového vypalování.

První místo odborné poroty získal Pavel Buben z Dobříše za aplikaci Glucly. Do té je možné zadávat hodnoty o hladině krevního cukru, informace o náladě, spánku a pohybu. Vše se pak dá snadno předat lékaři. Porota si chválí nezávislost na konkrétním glukometru.

Pabel Buben získal ve všech kolech ceny v hodnotě 566 332 Kč, které zahrnují jednak 250 tisíc v penězích, jednak nejrůznější telekomunikační, marketingové a poradenské služby.

Cenu veřejnosti získal tým v čele s Filipem Hausknechtem, který chce na Žižkově provozovat veganské bistro Střecha. Tam dostanou druhou šanci lidé bez domova a se záznamem v rejstříku trestů. Tento tým získá ceny v celkové hodnotě 120 tisíc korun.

Reklama