T-Mobile rozšířil Chytré auto o nouzové SMS

Reklama

Služba Chytré auto se dočkala prvního drobného vylepšení. Po stisknutí nouzového tlačítka umí odeslat přednastavené SMS na přednastavená čísla. Do budoucna bude umět založit Wi-Fi síť.

Chytré auto je kombinace zařízení, které připojíte do konektoru pod palubní deskou, a mobilní aplikace v telefonu. Jejím prostřednictvím dokáže zobrazovat poruchy motoru, sledovat nedovolené otřesy automobilu, jeho polohu nebo třeba spotřebu.

Do mobilní aplikace nově přibylo SOS tlačítko, po jehož stisknutí odešle telefon SMS zprávu v připravené podobě na předefinovaný seznam čísel. V případě havárie tak vaši příbuzní mohou zjistit, že se něco stalo, a přivolat vám pomoc. Nouzová SMS proto může obsahovat i aktuální polohu vozidla, kterou mohou předat záchranným složkám.

Když už jsme zmínili polohu, druhou drobnou novinkou je možnost zobrazit na mapě až tři vozidla navázané na jednu aplikaci. Na podzim chce T-Mobile přinést další vylepšení, konkrétně možnost proměnit krabičku Chytré auto na Wi-Fi hotspot, který pokryje signálem prostor uvnitř vozidla.

Reklama