T-Mobile se chlubí perličkami z roamingu

Reklama

T-Mobile zveřejnil některá zajímavá čísla z letošního roamingového provozu. Rekordman provolal z dovolené 73 hodin, jiný nadšenec odeslal takřka 5,5 tisíce SMS. Největšího rozmachu se dočkala zahraniční data, je vidět, že jsme na moderních funkcích smartphonů závislí i na dovolené.

Jednoznačně největší vzestup zaznamenaly během prázdninového období internetové služby v mobilu, spotřeba dat u klientů cestujících po Evropě stoupla o rovných 92 %, v zóně 3 a 4 (Rusko, Afrika, Asie, Austrálie, Oceánie, Amerika, Karibik) pak o 66 %. Za stejnou dobu se prodalo 57 tisíc balíčků pro internet v zahraničí Travel&Surf, nejvíce těch jednodenních.

Nárůst telefonování nebo odesílání zpráv všeho druhu se zaznamenat nepodařilo. Vypadá to, že jsme se přeorientovali výhradně na data. V Evropě se sice hlasový provoz zvýšil o symbolických 5 %, v mimoevropských zemích ale zůstal stejný jako loni. V úvodu zmíněný rekordman provolal za prázdniny v cizině 4 373 minut (73 hodin).

Odesílání textových zpráv je v Evropě na ústupu, z dovolené jsme jich poslali o procento méně. Cestující do mimoevropských zemí byli o něco aktivnější, T-Mobile zaznamenal nárůst o 6 %. Stejně tak jsou na ústupu MMS (že by znovuzrození tradičních pohledů?), letos jsme odeslali cca 230 tisíc obrázků.

V případě zpráv je rekordmanem zákazník s předplacenou kartou, který stihl za dovolenou napsat 5 320 zpráv. Pokud se zaměříme jen na zákazníky s tarifem, nedosáhl rekord ani poloviny uvedeného počtu, nejvíce spisovatelsky zaměřený tarifní zákazník odeslal „pouhých“ 2 260 Kč.

Aby byl výčet rekordmanů kompletní, přidáme ještě nejnáruživějšího „dataře“, který stáhl 17 989 MG dat (tedy téměř 18 GB). Nejvíce vytíženým obdobím byl první červencový týden se dvěma státními svátky. Zákazníci T-Mobilu nejčastěji jezdí do sousedních zemí, silný provoz byl zaznamenán na Slovensku, v Německu a Rakousku, ale pozadu nezůstalo ani Chorvatsko a Itálie. Mezi nejvzdálenější země, odkud zákazníci operátora volali, patří například Cookovy ostrovy, Bermudy, Fiji nebo Madagaskar.

Reklama