T-Mobile se chystá na LTE, posiluje srdce sítě

Reklama

V rámci neustálého zrychlování datových přenosů a plánovaného startu sítě LTE se T-Mobile rozhodl posílit „technologické srdce“ své sítě. Přes nová zařízení značky Cisco budou nyní procházet veškerá data ze všech sítí české pobočky operátora.

Objem přenesených dat se stále zvyšuje. Na vině je rostoucí počet zařízení (mezi lidmi je stále více chytrých mobilů s velkými datovými nároky) a zvyšující se přenosové rychlosti (na pomalém GPRS jsme stahovali e-maily, na rychlém 3G si pouštíme videa). Operátoři tak musí nejen instalovat vysílače s novými technologiemi, ale také spolu s tím odpovídajícím způsobem posilovat páteřní síť a vůbec veškerou infrastrukturu, kterou my zákazníci zase tolik nevidíme.

Aktuálně se T-Mobile rozhodl, že jako „technologické srdce“ své sítě nasadí řešení Cisco ASR 5000. Jedná se o zařízení, přes které budou procházet veškerá data ze sítě LTE, 3G i 2G. Toto zařízení má navíc (ve srovnání se současným stavem) podstatně vyšší kapacitu, takže T-Mobile bude moci zrychlovat svou síť i do budoucna. K instalaci dojde v průběhu letošního roku, což velmi příhodně koresponduje s plánovaným rozjetím sítě LTE.

Reklama