T-Mobile se snaží resuscitovat videohovory

Reklama

T-Mobile po čase oprašuje dávno zašlou slávu videohovorů, tentokrát přes síť LTE a opět jen s některými telefony. Služba je aktuálně v neveřejném testu, komerční provoz se očekává během měsíců.

Videohovory byly kdysi velký hit. Asi měsíc. Operátoři je prezentovali jako hlavní výhodu nových sítí třetí generace, které jako první nabídly dostatečnou přenosovou kapacitu potřebnou pro rozumnou kvalitu videohovorů.

ViLTE1

I když je dlouho nabízeli za směšně nízkou cenu, u zákazníků se s velkým pochopením nesetkali. Nejspíš nikdo nechtěl chodit po ulicích s telefonem před obličejem a snažit se udržovat při chůzi seriozní obličej. Nehledě na to, že není ve všech případech úplně vhodné, aby volající viděl, kde se zrovna nacházíte, s kým tam jste, popřípadě co máte na sobě.

Aktuálně službu videohovorů oprašuje T-Mobile, který je bude nabízet ve své síti LTE. Služba nazvaná ViLTE (Video over LTE) se v komerční nabídce objeví v průběhu několika měsíců. Aktuálně ji operátor testuje interně na telefonech Samsung Galaxy S6 edge.

https://www.youtube.com/watch?v=IQ_MxBiDQiY&feature=youtu.be

 

Reklama