T-Mobile se spojuje s Vodafonem, společně budují optiku

Reklama

T-Mobile a Vodafone chtějí urychlit výstavbu optických sítí. Dosáhnou toho společnou výstavbou a vzájemným zpřístupněním infrastruktury. Bude to rychlejší, levnější a také šetrnější, např. nebude potřeba tolik výkopových prací.

Samotné toto spojení je poměrně překvapivé. T-Mobile se až dosud spojoval častěji s O2, jak při budování sítě 5G, tak při pokládání optiky. Vodafone to neustále kritizoval, podával stížnosti, kam se jen dalo. Navíc Vodafone oba své konkurenty ve vysokorychlostním pevnolinkovém internetu dost předběhl převzetím sítě UPC. Podle tiskové zprávy je spolupráce obou firem na samém začátku a podrobnosti nám brzy sdělí.

„Už dnes Vodafone nabízí připojení k internetu rychlostí 1 Gb/s pro 1,6 milionu domácností a firem. Po dokončení projektu bude Vodafone nabízet multi-gigabitové připojení více než polovině českých domácností. Souběžně budeme dál zlepšovat parametry naší stávající sítě. Chceme přispět k tomu, aby se Česká republika zařadila mezi nejvyspělejší státy světa. A k tomu jsou kvalitní sítě potřeba,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

„Naším dlouhodobým cílem je postupné pokrytí celého Česka vysokorychlostním internetem. Stabilní a dostupné připojení zvládající velký objem přenášených dat je pro konkurenceschopnost lokálních firem, ale vůbec celé země naprosto klíčové. Už v loňském roce se nám podařilo přivést k optice 284 tisíc domácností v 75 městech a dohoda o spolupráci nám umožní postup výstavby klíčových infrastruktur výrazně zrychlit. Do projektu vnášíme své know-how v budování optické infrastruktury a nejmodernější technologie v oblasti FTTH – Fiber to The Home,“ dodává José Perdomo Lorenzo, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic.

Reklama