T-Mobile splnil slib: rychlý internet pokrývá 93 % populace

Reklama

T-Mobile nás celý rok zásoboval tiskovými zprávami, ve kterých sliboval rychlý internet pro 93 % populace. Rok se s rokem sešel a nyní se tentýž operátor může pochlubit splněním všech slibů.

Je za tím menší háček. Do rychlého internetu totiž operátoři počítají nejen LTE, ale také 3G. A tato síť měla solidní pokrytí už před rokem, i když zmíněné hranice nedosahovalo ani náhodou. Nově T-Mobile oznamuje dostupnost LTE+3G pro 93 % obyvatel Česka, přidává kvalitní signál na dálnicích a slibuje další rozvoj.

Signál LTE najdete v 672 městech a obcích, zejména v krajích Vysočina, Středočeský, Jihočeský a Jihomoravský. Užívat si můžete i v lyžařských střediscích Karlov pod Pradědem, Klínovec, Černý důl a Strážné, případně na 1815 km hlavních komunikací (LTE T-Mobilu pokrývá mimo jiné převážnou většinu dálnic D1 a D5).

Protože už si je T-Mobile kvalitou svého signálu jistý, přidal na mapu pokrytí novou funkci. Kromě pokrytí venku si nově můžete zobrazit i pokrytí v budovách, které je samozřejmě horší. V nejbližším roce chce signál i nadále vylepšovat, přidávat nové obce i rekreační střediska. Navíc hodlá spustit službu VoLTE umožňující VoIP hovory přes síť LTE.

Reklama