T-Mobile spouští LTE v ostrém provozu

Reklama

T-Mobile 1. října 2013 spustil LTE v ostrém provozu. Zatím sice jen na malém území, ale i to se počítá. LTE můžete využívat s modemy či mobilními telefony, které tuto technologii podporují, se svou běžnou SIM kartou a běžným datovým tarifem.

T-Mobile od dnešního dne převádí svou LTE síť do ostrého provozu. To znamená především jednu nepříjemnou skutečnost – dosud vesele brouzdajícím pilotním zákazníkům se začnou LTE datové přenosy započítávat do limitu FUP. Aktuální pokrytí zahrnuje Mladou Boleslav (bývalé LTE City) a část Prahy (26 % území, většinou Prahu 4, tj. asi 33 % populace). O dalším pokrývání se bude rozhodovat až podle výsledků aukce.

Pokud chcete využívat služeb LTE, musíte mít patřičně vybavený modem či mobilní telefon (pozor, někteří výrobci v mobilech pro český trh LTE záměrně vypínají). Dále vám stačí běžná SIM karta, u těch starších ale musíte požádat operátora přes web Můj T-Mobile, aby vám ji na dálku aktualizoval.

Přenosové rychlosti dosáhnou u zákazníků s tarify Mobilní internet 10 GB a více a S námi bez hranic/S námi bez hranic+ až 100/37,5 Mb/s. U nižších tarifů se pak budete muset spokojit s 42/5,76 Mb/s. LTE není potřeba nijak aktivovat, telefon se vždy připojí k nejrychlejší aktuálně dostupné technologii. Účtování je stejné jako u ostatních datových přenosů. Jinými slovy, T-Mobilu je jedno, zda stahujete přes GPRS, EDGE, 3G, HSPA nebo LTE.

Reklama