T-Mobile spouští Wi-Fi volání pro všechny tarifní zákazníky

Reklama

T-Mobile spustil volání přes Wi-Fi (oWi-Fi) pro všechny tarifní zákazníky a rozšířil množství mobilů, které tuto funkci podporují. Aktuálně ji tak může využívat až 140 000 zákazníků.

Abyste mohli využívat technologii VoWi-Fi, musíte být zákazníkem T-Mobilu s paušálním programem (dosud to platilo jen pro tarifní zákazníky z firemní sféry). K tomu musíte mít některý z mobilů, které tuto funkci podporují: Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S6, Apple iPhone 5s, 5c, 6, 6 plus, 6s, 6s plus (dříve jen Samsnng Galaxy S6 edge). Tyto dvě podmínky aktuálně splňuje až 140 tisíc zákazníků.

V horizontu týdnů T-Mobile tuto službu zpřístupní také zákazníkům s předplacenou kartou.  Telefony Samsung musí být pořízené v prodejnách operátora a všechny přístroje musí mít aktuální firmware. Následně je potřeba VoWi-Fi zapnout v nabídce telefonu.

Wi-Fi volání najde své uplatnění v případech, kde nemá operátor dostatečně kvalitní signál, například uvnitř kancelářských budov s železným skeletem. Telefon sám rozpozná, že je k dispozici Wi-Fi síť a bude veškeré hovory směřovat přes ni, ovšem za běžné ceny, jako by probíhaly přes mobilní síť operátora. T-Mobile zaručuje bezproblémový handover mezi VoWi-Fi a VoLTE, takže pokud opustíte místo pokryté sítí Wi-Fi, hovor bude nadále pokračovat přes LTE a naopak.

 

Reklama