T-Mobile spustil další skoro tři stovky 5G vysílačů

Reklama

T-Mobile v srpnu zdvojnásobil počet svých 5G vysílačů a pokryl tak nejmodernější sítí 10 % populace. Do konce roku chce nabídnout 5G služby čtvrtině obyvatel. Zaměřuje se také na privátní kampusové sítě.

T-Mobile během srpna více než zdvojnásobil pokrytí České republiky signálem sítě 5G, když zvýšil počet vysílačů s podporou 5G o 270 na současných více než 600. Rychlý internet přes síť 5G je nyní k dispozici 10,4 % populace ČR. Do konce letošního roku T-Mobile pokrytí opět více než zdvojnásobí na více jak 25 % obyvatel.

Ve své infrastruktuře pro 5G kombinuje T-Mobile technologie Ericsson a Huawei a při dalším rozvoji se soustředí především na kampusové sítě univerzitních pracovišť a řešení nejmodernějších sítí pro Průmysl 4.0.

Kampusové sítě, budované společností T-Mobile, představují privátní mobilní sítě postavené na standardech digitální komunikační technologie podporující LTE, 5G a Internet věcí pro pracovní, výrobní a provozní účely. Jen v letošním roce investuje T Mobile do kampusových sítí pro vysoké školy a průmysl desítky milionů korun. Spolupracuje přitom s předními univerzitami (VŠB-TU Ostrava, CIIRC ČVUT Praha, VUT Brno nebo ČZU Praha), jejichž vědcům, studentům a spolupracujícím firmám umožňuje vyvíjet inovativní řešení pro chytrou výrobu.

Reklama