T-Mobile spustil první české LTE City

Reklama

Jak T-Mobile slíbil, tak učinil. Po testovacím provozu LTE v Praze, o kterém jsme vás informovali, spustil nyní LTE i v Mladé Boleslavi. LTE tam umožňuje stahování dat rychlostí až 75 Mb/s a je navíc v rámci zaváděcího provozu zdarma minimálně po dobu šesti měsíců.

V Mladé Boleslavi a Kosmonosech vybudoval T-Mobile síť devatenácti LTE vysílačů. Na rozdíl od předpokládaného ostrého provozu (po ukončení aukce volných frekvencí) pracují vysílače v současnosti na frekvenci 1 800 MHz se šířkou pásma 2×10 MHz. To umožňuje stahování dat (download) až rychlostí 75 Mb/s a odesílání dat (upload) až rychlostí 25 Mb/s. Naši reportáž z pražského rychlostního testu najdete zde.

Na rozdíl od zmíněného rychlostního testu ale není dodavatelem technologie Samsung, nýbrž Huawei. T-Mobile ale na přímý dotaz potvrdil, že o dodavateli technologie pro „ostrý provoz“ není ještě rozhodnuto. Může to být klidně Samsung, může to být Huawei, nebo kdokoliv jiný.

Vlevo technologie LTE, vpravo standardní 2G

Možnosti LTE si budou moci zájemci vyzkoušet v Mladé Boleslavi zdarma. T-Mobile začíná prodávat USB modem Huawei E398, který podporuje jak LTE, tak technologii 3G HSPA+ 42. Kdo si koupí toto zařízení v prodejnách T-Mobile v Mladé Boleslavi, ať už se smlouvou nebo za nedotovanou cenu, dostane k němu automaticky zdarma speciální SIM kartu určenou výhradně pro vysokorychlostní datové služby čtvrté generace v rámci projektu LTE City (v datových zařízeních).

A to na celou dobu testovacího provozu, který bude probíhat minimálně po dobu šesti měsíců. Modem přijde stávající zákazníky na 599 Kč při měsíční útratě 800 Kč. Základní cena činí 3 499 Kč. Navíc v obou prodejnách budou k dispozici k bezplatnému zapůjčení na jeden týden USB modemy Huawei E398 včetně SIM karty za vratnou zálohu v ceně USB modemu.

Reklama