T-Mobile stále jedničkou na trhu, vydělává ale méně [finanční výsledky]

Reklama

T-Mobile zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Opět mu přibylo zákazníků, zejména tarifních, průměrná útrata majitele SIM karty ale i nadále klesá. V každém případě má T-Mobile stále nejvíc zákazníků ze všech českých operátorů.

T-Mobile měl na konci prvního čtvrtletí 5,57 milionu zákazníků, o 72 tisíc více než v předchozím období. Z tohoto úctyhodného čísla mělo 3,137 milionu zákazníků nějakou formu smlouvy s měsíčním paušálem, zbylých 2,434 milionu pak vlastnilo předplacenou kartu Twist. Podobně jako ve včerejším článku o finančních výsledcích O2 připomínám, že tarifní revoluce proběhla až v dubnu, do finančních výsledků za období leden-březen tedy nemohla zasáhnout.

Od těchto zákazníků T-Mobile získal za své mobilní služby 5,1 miliardy korun, průměrná útrata ARPU dosáhla 301 Kč. To je o 15 % méně než ve stejném období loňského roku, kdy průměrný zákazník utratil 358 Kč měsíčně. Obdobný pád pozorujeme, i když se zaměříme na útratu paušálních (443 Kč letos, 538 Kč loni) a předplacených (119 Kč letos, 141 Kč loni) zákazníků.

Pokles všech finančních ukazatelů se projevil také na poklesu marže. T-Mobile získal z každé utracené koruny 45,8 haléřů (jelikož marže dosáhla hodnoty 45,8 %). Ještě před rokem vydělal o několik haléřů více, tehdy totiž marže činila 48,4 %. Jinými slovy, u T-Mobilu utrácíme méně peněz a ještě z nich operátor dostane menší podíl.

Reklama