T-Mobile už posílá milion faktur elektronicky

Reklama

I když má T-Mobile šest milionů zákazníků, na elektronickou fakturu se mu podařilo převést jen milion z nich. Elektronické vyúčtování je přitom levnější a ekologičtější.

Pokud uvažujeme jen cca 3 miliony tarifních zákazníků, využívá elektronické faktury stěží třetina z nich. Přitom T-Mobile se k tomu snaží donutit i ostatní, zejména z ekonomických a ekologických důvodů.

A co to vlastně znamená, když se milion lidí rozhodne, že nepotřebuje mít každý měsíc ve schránce obálku naditou papíry? Díky elektronickým fakturám se tak ročně zachrání 468 vzrostlých stromů, které vyprodukují kyslík pro 23 400 lidí. Milion zásilek s papírovou fakturou váží 15 380 kg, přičemž samotné obálky zaberou 4 908 kg. Zákazníci tak mohou uspořit nejen místo na archivaci, ale rovněž odlehčit poštovní brašnu své doručovatelce.

Pokud by se obálky s vyúčtováním položily za sebe na délku, pokryly by každý měsíc cestu z Prahy do Brna (229 km). Počet listů papíru na milion zásilek měsíčně činí 2 098 750, faktury rozložené vedle sebe by tak pokryly 3x Václavské náměstí.

 

Reklama