T-Mobile v listopadu vypne 3G

Reklama

T-Mobile modernizuje svou mobilní síť a na konci listopadu letošního roku proto vypne síť 3G. Uvolnění frekvence 2100 MHz využívané současnou 3G sítí umožní operátorovi posílit novější technologie LTE a 5G.

Obměna zlepší využití radiového spektra a výrazně zvýší dostupné rychlosti pro mobilní data. Naprostá většina zákazníků změnu nezaznamená, protože již využívá SIM karet a komunikačních přístrojů, které disponují podporou moderních technologií LTE či 5G.

Konkrétně více než 99 % zákazníků sítě 3G k ničemu nepotřebuje. Z velké části už mají mobilní telefon a SIM kartu podporující alespoň sítě LTE (tedy 4G). Pro ty se situace spíš vylepší s tím, jak bude T-Mobile posilovat tyto moderní sítě. I nadále tak budou datovat ve 4G nebo 5G a pro hovor jejich mobil využije buď VoLTE nebo přepne zpátky na síť GSM (2G), která zůstane v provozu. Z menší části se pak jedná o zákazníky, kteří data vůbec nevyužívají, a vystačí si právě se sítí 2G.

Vypnutím 3G je podle statistik operátora ohroženo méně než 1 % zákazníků. Ti si nevystačí s voláním a zprávami a potřebují i datové přenosy. Jejich telefon nebo SIM karta ale nepodporují modernější sítě LTE a 5G. S těmi bude operátor v průběhu zbývajících měsíců komunikovat a pokusí se najít řešení jejich telekomunikačních potřeb.

Reklama