T-Mobile v říjnu vymění generálního ředitele

Reklama

Milan Vašina se rozhodl po jednadvaceti letech opustit Deutsche Telekom. Na pozici generálního ředitele české a slovenské pobočky ho proto nahradí José Perdomo Lorenzo.

Milan Vašina nastoupil do Radiomobilu v roce 1997, tedy doslova na jeho samém počátku. Vystřídal několik pozic, až v roce 2002 převzal řízení marketingu v T-Mobile Slovakia. O pět let později postoupil na místo generálního ředitele a v roce 2011 přešel na stejnou funkci v českém T-Mobilu. Vrcholem jeho dosavadní kariéry pak byl rok 2016, kdy převzal řízení české i slovenské pobočky a začal pracovat na jejich integraci.

Nyní se tedy rozhodl, že opustí českou i slovenskou pobočku a nechce pracovat ani v jiné části skupiny Deutsche Telekom. K 1. říjnu 2018 proto odchází. Nahradí ho José Perdomo Lorenzo, který ve své bohaté kariéře chvíli působil i v české Telefónice O2.

Svou kariéru začal v roce 1996 jako technik ve společnosti Spanish Sener Engineering & Systems, později přešel do Boeingu. V roce 2000 postoupil na místo konzultanta ve španělské pobočce McKinsey & Company, v roce 2006 přešel do skupiny Telefónica, kde nejprve působil jako ředitel marketing Telefónica Spain a od roku 2008 jako ředitel B2C divize v Telefónica O2 v ČR. Poté se roku 2010 vrátil do mateřské společnosti ve Španělsku jako ředitel pro oblast eHealth a bezpečnost. V roce 2014 nastoupil do telekomunikační skupiny Millicom, kde naposledy zastával funkci generálního ředitele Tigo Paraguay.

Aby se lépe seznámil s děním v Česku a Slovensku, nastoupí José Perdomo Lorenzo od července do představenstev obou společností. Za tři měsíce mu Milan Vašina postupně předá všechny informace, a od října dojde ke střídání stráží.

Reklama