T-Mobile začíná modemy místo prodeje pronajímat

Reklama

Zákazníci T-Mobilu, kteří využívají jednu z „pevných“ služeb, si nově nemohu potřebné zařízení koupit. Operátor nově nabízí pouze pronájem, zato ale zajistí na své náklady servis a upgrade.

Ke službám Pevný internet vzduchem (PIV), Pevný internet do zásuvky (PIZ) a pro T-Mobile SAT TV je nový systém platný okamžitě. Další služby, jako je internetové připojení prostřednictvím DSL, optický internet a IPTV řešení T-Mobile TV, na něj naběhnou postupně do konce roku 2018.

Zákazník nově nebude platit celou cenu zařízení (mode, set-top-box apod.) naráz ani na splátky. Operátor bude ke všem zmíněným službám nabízet pronájem standardního zařízení za 50 Kč/měsíc. K některým bude k dispozici i „lepší“ zařízení za 100 Kč/měsíc.

Výhod je hned několik. Pronájem zařízení lze kdykoliv ukončit a přejít na jiné, například můžete změnit internetové připojení z kabelového na LTE. Operátor po celou dobu zajišťuje servis, nemusíte se tedy bát konce záruční lhůty. Současně také poskytne novější verzi zařízení, pokud se v průběhu používání služby změní technologie.

 

Reklama