T-Mobile získal velkého zákazníka – RWE

Reklama

Nebývá zvykem, že se operátoři chlubí nově získanými zákazníky. T-Mobile v tomto případě udělal výjimku jednak pro to, že nový zákazník je extrémně významný, jednak proto, že mu nabízí i jiné než mobilní služby.

T-Mobile si poslední dobou hodně zakládá na faktu, že je kompletním systémovým integrátorem. Kromě své pracně vybudované mobilní sítě nabízí po spojení s T-Systems a GTS také služby datových komunikací, pronajímá výpočetní výkon ve svých datových centrech nebo software formou SaaS.

Smlouvu s RWE uzavřel T-Mobile na šest let a její hodnota se pohybuje v řádech stovek milionů korun. Celkem bude operátor dodávat společnostem energetické skupiny RWE 10 typů služeb, například email, network, IPT, call centrum, zákaznické služby, centrální dispečink nebo videokonference a další.

Vzhledem k tomu, že si RWE až dosud zajišťovalo výše uvedené služby z velké části vlastními silami, převezme T-Mobile 21 zaměstnanců RWE. Samotný kontrakt se skládá z několika fází, v rámci nichž postupně proběhne optimalizace prostředí poskytovaných služeb.

Reklama