T-Mobile zlevňuje volání k sousedům

Reklama

T-Mobile od února mění ceny za volání do zahraničí. Původních dvanáct zón, do kterých dělil jednotlivé země, seskupil do pouhých tří. Výrazně snížil cenu za volání z České republiky na Slovensko, do Polska, Německa a Rakouska. Do těchto zemí lidé volají nejčastěji.

Statistiky operátora jednoznačně ukazují, že třemi nejoblíbenějšími destinacemi pro volání do zahraničí jsou napříč všemi segmenty právě Slovensko, Německo a Polsko. Ročně tuto službu využívá téměř 900 000 zákazníků. Nejdelší hovory pak probíhají do Vietnamu, Moldavska, Ázerbajdžánu, Japonska a USA. Největší příznivec telefonátů do zahraničí z řad provolal za měsíc do ciziny 19 hodin. T-Mobile zaznamená měsíčně v průměru 251 839 zákazníků volajících do ciziny.

Z těchto důvodů došlo k uvedeným změnám v ceníku mezinárodních hovorů. První zóna byla vyhrazena pro okolní země, tedy Slovensko, Polsko, Německo a Rakousko. Do nich budete volat za 6,99 Kč/min. Druhá zóna zahrnuje zbývající evropské země a je ohodnocena sazbou 12 Kč/min. Třetí zóna zahrnuje mobilní a pevné sítě ve zbylých zemích světa, volání do nich pak stojí 30 Kč/min. Jako doplňková čtvrtá zóna je označena satelitní síť (konkrétně sítě Inmarsat B, Inmarsat M, Iridium (8817, 8818), Maritime Comm. Inmarsat A, Inmarsat Aero, Inmarsat M4 a Iridium) s cenovkou 200 Kč/min.

Nová nabídka je platná pouze pro novou řadu tarifů S námi (S námi v síti, S námi v síti+, S námi síť nesíť, S námi bez hranic, S námi bez hranic+ včetně varianty pro podnikatele a bez závazku). Pro všechny ostatní tarify a Twist zákazníky zatím zůstává v platnosti stávající rozdělení do 12 zón, a to včetně cen.

Reklama