T-Mobile změní od května roaming, účtovat bude domácí sazby

Reklama

Od 30. dubna dojde k další změně roamingu v zemích Evropské unie. T-Mobile bude účtovat běžné domácí sazby a k nim jasně stanovený příplatek.

Počínaje květnem budou zákazníci T-Mobilu při svých cestách v rámci Evropské unie telefonovat, odesílat zprávy a využívat datové přenosy za stejných podmínek jako doma. Tedy skoro. Ke každé minutě provolané v zahraničí T-Mobile připočte 1,65 Kč u odchozí a 0,37 Kč u příchozí minuty. Každá SMS zpráva odeslaná v roamingu se vám oproti domácí ceně prodraží o 0,65 Kč a každý megabajt dat o 1,65 Kč.

Nejvíce si asi pomohou zákazníci s neomezenými tarify. Ti doma za hovory neplatí nic, v zahraničí proto zaplatí jen výše zmíněnou přirážku. Pokud jsou součástí vašich domácích tarifů datové přenosy, uplatňují se v cizině jen do limitu FUP, pak se data zastaví a musíte si dokoupit další.

EU Roaming nastaví T-Mobile nejpozději k 30. dubnu 2016 tarifním zákazníkům. Zákazníkům s předplacenou kartou a živnostníkům, firemním klientům s individuální smlouvou nové účtování podle základní ceny tarifu zapne na vyžádání. Vzhledem k tomu, že se zcela změní princip účtování roamingu, začíná operátor své klienty informovat s předstihem. Všechny ceny a podrobnosti ke svému tarifu najdou zákazníci nejpozději 30. března na jeho stránkách.

Reklama