T-Mobile zřídil v Praze k vyzkoušení veřejné uploadovací místo s 8Gb připojením

Reklama

Veřejné uploadoviště se jmenuje Upload Hotspot a najdete ho v Magenta Experience Centre v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Zájemci si tu mohou vyzkoušet nejrychlejší optický internet T Fiber se symetrickou rychlostí 8 Gb/s.

Upload Hotspot je otevřený všem uživatelům – mj. i tvůrcům, kreativním profesím i nadšencům, kteří ve své práci potřebují pracovat s velkými objemy dat. Přímo v prostorách Magenta Experience Center si nyní mohou zdarma vyzkoušet upload za využití svého nejmodernějšího a nejrychlejšího optického připojení, které je momentálně pro běžné uživatele dostupné. Rychlost až 8 Gb/s umožňuje standard XGS-PON, na který T-Mobile převedl celou svou pevnou přístupovou síť v říjnu loňského roku. Pilotní provoz rychlých datových přenosů následně spustil ve vybraných místech v Olomouci a nyní ho chce přiblížit dalším zájemcům.

K vyzkoušení takové rychlosti potřebují zájemci pořádnou hardwarovou akceleraci, což znamená skutečně výkonný notebook a 10 Gb/s síťovou kartu s ethernetovým portem. Síťovou kartu operátor pro test v případě potřeby zapůjčí.

Nejrychlejší optické připojení od T-Mobilu se symetrickou rychlostí 8 Gb/s dokáže např. nahrát na YouTube hodinové video ve Full HD rozlišení (1,4 GB) za 1 sekundu nebo zazálohovat kompletní obsah počítače s 2TB pevným diskem do cloudu za 33 minut a 20 sekund.

Reklama