T-Mobile zrychlí internet pomocí bondingu a na optice spolupracuje s CETINem

Reklama

Podobně jako dříve O2, i T-Mobile zdvojnásobuje rychlost pevného internetu pomocí tzv. bondingu. Na pokrývání republiky optickými kabely bude spolupracovat se společností CETIN.

Bonding v podstatě znamená, že pro připojení jedné domácnosti použijete dva kabely místo jednoho. Tedy tam, kde jsou k dispozici. Je přitom vcelku jedno, jestli se jedná o kabely kovové nebo optické.

Pokud vám do domu vedou nepoužívané kabely, můžete si bonding nechat aktivovat. Operátor vám do domácnosti nainstaluje tzv. terminátor, tedy malou krabičku, která oba kabely propojí do jednoho datového toku. Pak už bude následovat klasický modem s Wi-Fi routerem.

T-Mobile to s pevným internetem myslí vážně. Již před několika lety vyhlásil, že hodlá výrazně zvýšit počet českých domácností, které mají k dispozici vysokorychlostní optické připojení. Nově se za tímto bohulibým účelem spojil s firmou CETIN. Společně investovaná nejmodernější optická síť bude proto dostupná i v lokalitách, ve kterých by jednotliví operátoři samostatně neplánovali výstavbu. T-Mobile nespoléhá při rozšiřování pokrytí optickou sítí pouze na vlastní výstavbu, ale je otevřen nejrůznějším formám spolupráce s partnery, kterých jsou v současnosti téměř tři desítky.

Reklama