T-Mobile zrychluje LTE, ale jen málokde

Reklama

T-Mobile spustil na dvou místech Česka novou verzi technologie LTE-A, což umožní stahovat data rychlostí až 375 Mb/s. Ovšem zatím jen na jednom telefonu.

Zrychlení LTE je dosaženo takzvaným spojováním pásem. Zjednodušeně si to můžete představit tak, že váš telefon se připojí současně ke třem různým vysílačům a stahuje tak na třech samostatných kanálech. Výsledná rychlost je pak dána součtem rychlostí jednotlivých kanálů.

V předchozím odstavci mluvím o třech kanálech, až dosud ale T-Mobile nabízel technologii Carrier Aggregation pouze na dvou kanálech. Díky tomu dosahoval rychlostí 225/50 Mb/s. Carrier Aggregation na třech pásmech (2100 MHz o šířce 20 MHz, 1800 MHz o šířce 20 MHz a 800 MHz o šířce 10 MHz) spustil až teď.

TMo_LTE_vyvojrychlosti

Zatím ovšem jen ve svém sídle v pražských Roztylech a pak v obci Jíloviště, okres Praha-západ. Technologii LTE Advanced (LTE-A) se spojením tří pásem zatím podporuje telefon Samsung Galaxy S6+ EDGE, jehož majitelé si tuto novinku budou moci vyzkoušet v brzké době po plánované aktualizaci firmwaru. V dohledné době se v nabídce operátora objeví i další modely chytrých telefonů, které budou spojení tří pásem podporovat.

Reklama