T-Mobilu odchází technický ředitel, který chtěl spouštět LTE

Reklama

Na konci března opustí kanceláře českého T-Mobilu Frank Meywerk, výkonný ředitel technologického úseku. Právě on měl v lednu plány na spouštění sítě LTE bez ohledu na výsledek aukce, klidně na stávajících frekvencích. Co to pro operátora znamená?

Frank Meywerk neodchází z T-Mobilu definitivně, jen se v rámci korporátní hry na hýbající se krabice přesune na obdobnou pozici do Holandska. V České republice působil od roku 2009, od začátku tlačil na výrazné zrychlení mobilní sítě. Schválně si uvědomte, kdy začal T-Mobile mohutně budovat síť 3G a kdy ji začal zrychlovat doplňky HSPA, až po dnešní HSPA+ 42. Ta doba docela přesně koresponduje s nástupem Franka Meywerka.

Frank_Meywerk

Ještě v půlce února na setkání s novináři mi přitom v osobním rozhovoru potvrdil, že hodlá letos spustit síť LTE, i kdyby to mělo být na stávajících frekvencích. Jak prorocky tehdy odhadl, že rozjetá aukce volných kmitočtů jen tak brzy neskončí! A nyní tedy odchod. Od dubna bude pověřen řízením technologického úseku Vladimír Klein, výběrové řízení na nového technologického ředitele už probíhá.

Frank Meywerk přitom není jediný manažer, který v poslední době z českého T-Mobilu odešel. Hned začátkem roku opustil roztylskou budovu Martin Jaroš, marketingový mág stojící za Zadarem, Chuckem a dalšími nezapomenutelnými reklamami T-Mobilu (a také před tím Oskara/Vodafonu). Výběrové řízení na jeho místo pravděpodobně stále probíhá, nástupce totiž oznámen nebyl. Z T-Mobilu odešel začátkem roku také Jiří Janeček, dlouholetý zástupce tiskové mluvčí, který nyní působí jako PR manažer ve společnosti Samsung.

Reklama