T-Mobilu se i nadále daří [finanční výsledky]

Reklama

T-Mobile zveřejnil finanční výsledky za třetí kvartál. Opět mu mírně přibylo zákazníků, po dlouhých osmi letech zastavil pokles tržeb z mobilních služeb.

K 30. září 2016 používalo služby T-Mobile přes 6 milionů zákazníků (o 0,4 % více než loni ve stejném období), z toho 3,6 milionu tarifních (61 % zákaznické báze); necelých 2,4 milionu zákazníků pak používalo předplacenou kartu.

Během prvních tří čtvrtin roku mobilní zákazníci T-Mobile v průměru protelefonovali 156 minut, tedy o 0,6 % více než ve stejném období předchozího roku. Spotřeba vzrostla ve všech oblastech, zejména v oblasti datových služeb. Meziročně se objem přenesených dat zvýšil
o 95,4 % a dosáhl 22 831 terabytů.

V prvních 9 měsících roku 2016 dosáhly celkové tržby z fixních a mobilních služeb 19,4 miliardy Kč, přičemž tržby z mobilních služeb tvořily 13,7 miliardy Kč. Průměrná měsíční útrata na zákazníka (ARPU) meziročně vzrostla na 254 Kč. Trend rychlého růstu spotřeby datových služeb se odrazil v podílu nehlasových služeb na ARPU z mobilních služeb. Ten meziročně vzrostl o 4 procentní body na 48 %.

Reklama