Tablet trendy: malé displeje, Android, nižší cena

Reklama

Analytické společnosti přišly s několika odhady trendů, které budou ovlivňovat vývoj nových tabletů v nejbližších měsících až letech. Všichni očekávají boom levných tabletů s Androidem, které snad dokonce pokoří neotřesitelnou nadvládu tabletů iPad.

Jaké jsou tedy hlavní trendy? Pokořitel Apple iPadu nebude pocházet z Evropy ani Ameriky. Najde se mezi čínskými tablety a jeho operačním systémem bude rozhodně Android. Kvalita tabletů s Androidem se totiž rychle zvyšuje, už se dávno nejedná jen o levné přístroje s vysokou poruchovostí a nefunkčností většiny funkcí. Pokud to tak půjde dál, budou brzy stejně kvalitní jako výrobky od Applu a za zlomek ceny.

Na rozmach tabletů s Androidem bude podle analytiků muset zareagovat i Microsoft, který pravděpodobně zkrátí dobu mezi vydáváním nových verzí svého operačního systému. Ostatně, má už na čase, když se od Windows odklonili i takoví věrní partneři, jako je třeba HP.

Dalším trendem je boom tabletů s malými displeji. Lidem už zkrátka nejde o pohodlnost, chtějí mít levné a snadno přenosné zařízení. Nejprodávanějšími tablety jsou již nyní ty sedmipalcové, do budoucna pak analytici věští velký úspěch zařízením na pomezí telefonu a tabletu.

Tablety ale nebudou pro výrobce jediným zdrojem příjmů. Zářná budoucnost čeká i tzv. appcessories, snadno přenosná zařízení připevněná na těle např. pomocí popruhu či pásku, které komunikují s vaším telefonem či tabletem. Mohou sloužit ke snadnému ovládání, mohou vám třeba měřit tep nebo něco úplně jiného. Není divu, že např. Apple připravuje svoje chytré hodinky.

Reklama