Tablety na 7 palců: který se vyplatí pořídit?

Reklama

Displej mobilu vám připadá malý na prohlížení fotek nebo internetu? Pořiďte si tablet a odložte brýle, displej o velikosti 7 palců nabízí solidní rozhled. Menší tablety nestojí mnoho a díky velikosti je můžete brát všude s sebou!

Tablety se sedmipalcovými displeji se dají pořídit už za dvě tisícovky, za tuto cenu ovšem nečekejte dokonalý výrobek. U tabletů se šetřilo na výkonu, kvalitě displeje, paměti a dalších parametrech. Jako přístroj pro surfování po internetu, přehrávání filmů a prohlížení fotek však vyhoví bez velkých komplikací. Před koupí si určitě přečtěte hodnocení majitelů, od nich se dozvíte dobu výdrže v praktickém používání a další podrobnosti. Vybrali jsme zajímavé 7palcové tablety, seřazeny jsou podle oblíbenosti a ceny, navíc přidáváme jeden 8palcový navíc!

GoClever TAB I71 – povinné minimum

Za sympatickou cenu pod dva tisíce korun pořídíte tablte GoClever s Androidem 2.3. Rozlišení displeje má 480 × 800 bodů, zatím jen jednobodový odporový. Vhod přijde 4GB vnitřní paměť. Další místo zajistíte kartami microSDHC. Systém pohání 1GHz procesor a 256 MB RAM, už mu bohužel chybí GPS a bluetooth. podle zkušeností majitelů se tablet povedl, chválí dlouhou výdrž, stížnosti jsou na někdy nepřesné reakce displeje.

GoClever TAB I71 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


GoClever TAB A73 – funkce navíc

Tenhle model GoClever je o něco dražší, nabídne však více, mimo jiné miniHDMI výstup. Ten využijete ke sledování filmů na připojené TV. Velkým plusem je kapacitní multitouch displej. Zůstal 1GHz procesor, systém je rychlejší díky 512 MB RAM. Opět tu máme 4GB paměť a karty microSDHC. S tímto tabletem už ovládnete Skype hovory, je tu 0,3Mpx videokamera. Opět chybí GPS, ke spokojenosti však funguje stahování z Google Play.

GoClever TAB A73 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Acer Iconia Tab A100 XE.H6REN.018 – vítej HDMI

Tablet se 7palcovým displejem a rozlišením 1 024 × 600 bodů pohání 1GHz procesor se dvěma jádry, 1 GB RAM, prodává se s Androidem 4.0. Tablet nedostal slot na SIM ani microSDHC karty, možná využijete bluetooth a připojení HDMI. Pro ukládání dat musí postačit 8 GB vnitřní paměti. Možná vás potěší dva fotoaparáty, 5 a 2 Mpx. V mapách se neztratíte díky GPS, výrobce přibaluje i ochranné pouzdro.

Acer Iconia Tab A100 XE.H6REN.018 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Huawei Mediapad 8 GB – dražší jistota?

Jestli chcete rozbít prasátko s úspory, můžete koupit tento tablet. Konstrukčně povedený tablet má Android 2.3 a kromě Wi-Fi se můžete připojit k 3G sítím po vložení SIM. Tablet jsme testovali a moc se nám líbil, přečtěte si recenzi!

Huawei MediaPad 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Prestigio MultiPad PMP5080C – 8 palců na konec

Něco přes 4 tisíce stojí tablet Prestigio s Androidem 4.0 a 8palcovým displejem. Chod systému zajistí 1GHz procesor a také 1 GB RAM, takže nepůjde o žádného hlemýždě. Tablet zvládne videohovory díky kameře, také tu máme HDMI konektor k TV. Vnitřní paměť 8 GB navýšíte o paměťovky microSDHC. Výrobce k tabletu dává kožené pouzdro. Už se nedostalo na SIM slot pro surfování po 3G.

Prestigio MultiPad PMP5080C lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Reklama