Tablety (skoro) zadarmo: málo peněz, hodně nervů

Reklama

Zahájení prodeje nového iPadu vyvolalo další vlnu zájmu o tablety. Možná jste se také nechali strhnout, ale rádi byste pořídili něco levnějšího. O hodně levnějšího. Zkusili jsme proto vybrat několik tabletů, které díru v rozpočtu opravdu neudělají. Nakupujete ovšem na vlastní riziko!

U levných tabletů se setkáte s operačním systémem Android a velmi průměrnými parametry. Kámen úrazu spočívá v praktickém používání. Procesor většinou není tak rychlý, jak se zdálo, ovládání tolik intuitivní atd. Ideálně si podobný tablet před nákupem vyzkoušejte. A nemusí to být zrovna tyto. Poznávacím znamením je málo známá značka a velmi nízká cenovka. Podezřele působí také velmi podobné hardwarové parametry, připravit byste se měli na chybějící Android Market nebo z větší části obsazenou interní paměť.

  • Jeden levný tablet už jsme otestovali. Jak obstál MPman?

Go Clever Tab I70

Tento skutečně mimořádně levný tablet má 7“ displej s rozlišením 800 × 480 bodů. Důležitým údajem je, že se jedná o displej odporový. Tablet má kupodivu 1GHz procesor ale jen 256 MB RAM, podporovány jsou paměťové karty microSD. Nikde ve specifikacích už ale nenajdete, že tablet je částečně čínsky a také si nebudete moct nic stáhnout z Android Marketu. Také verze operačního systému (Android 2.1) už je docela zastaralá.

GoClever TAB I70 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Manta MID04

Tablet s cenou kolem 2 000 Kč nabídne stejné specifikace displeje jako předchozí produkt. Vystačit si musíte se slabším 800MHz procesorem, operační paměť je opět jen 256 MB. Nechybí Wi-Fi, ale někteří uživatelé si stěžují na horší kvalitu signálu. Hmotnost je 380 g, verze Androidu 2.2.

Manta MID04 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Point of View Mobii 7

Třetí z tabletů má opět o něco novější Android, zde už ve verzi 2.3. Před sebou máme stále stejný displej, hardwarové parametry také zůstávají na 800 MHz a 256 MB RAM. Tablet má Wi-Fi, 1,3Mpx kameru pro videohovory, HDMI či podporu karet micro SD. Určitě se ale hodí 4 GB interní paměti. Tablet nabídne baterii s kapacitou 2600 mAh a hmotnost příjemných 330 g. Oproti předchozím zařízením zde můžeme hovořit o podstatně větší stabilitě systému a také snadnějšímu přístupu do Android Marketu. Naopak reakce rezistivního displeje i hardwarových tlačítek zůstávají hluboko pod průměrem.

Point of View Mobii 7 TAB-7-4GW-4 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Prestigio MultiPad PMP3074B

Prestigio není úplně neznámá značka, asi proto si výrobce dovolil nasadit vyšší cenu, i když procesor je slabší než u konkurence, pouze 600 MHz. Displej stále zůstává na 7“, rozlišení 800 × 480 bodů a rezistivní technologii. Data obstarává Wi-Fi, kromě 4 GB interní paměti můžete použít microSD karty. Android je ve velmi staré verzi 2.1, softwarové vybavení ale leckoho překvapí, dostanete i plnohodnotný balík OfficeSuite. Konkurenční výhodu lze vidět také v baterii s kapacitou 4000 mAh

Prestigio MultiPad PMP3074B lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Yarvik TAB211 4GB

Jen hodně velký optimista by mohl čekat nějakou zásadní změnu u tohoto tabletu. Displej stejný, procesor 1 GHz, stále stejně málo operační paměti (256 MB) a podpora karet microSD. Zaujmout by mohlo HDMI, teoreticky snad i VGA kamerka a Android 2.3. Zajímavostí je ovládání přes trackball, zbylá ovládací tlačítka jsou na boku.

Yarvik TAB211 4GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama