Tajemné video Nokie, odhalíte s námi jeho význam?

Reklama

Už zítra nám Nokia představí nové mobilní telefony s operačním systémem Windows 8. Můžeme se těšit na spoustu zajímavých inovací a překvapení. Na událost také láká trochu zvláštní video. Dá se odhalit, co naznačuje?

Mobilní výrobci poslední dobou volí taktiku, že před uvedením produktu raději mlčí a nechají fanoušky jen spekulovat, co nového se představí. Díky velkému úniku informací víme, že se bude jednat přinejmenším o dva telefony Lumia.

To ale není všechno. Nokia si také připravila video, kde na uvedení nových produktů láká. A video je docela zvláštní. Podívejte se sami.

Žena jedoucí na kole a nápis, že se věci mění. O co může jít? Objevila se hned celá řada interpretací. Nejvíce se mluví o tom, že celé video je natočeno právě novým mobilem s technologií PureView. Je to možné? Natočili jsme s Nokií 808 k nerozeznání stejnou ukázku, posuďte sami, jestli mohl být originál natočen s PureView.

Hodně se také mluví o délce videa. Dvacet jedna sekund může znamenat hodnotu rozlišení fotoaparátu (průměrná výdrž baterie to snad nebude). Vzhledem k poměrně rychlé jízdě na kole by také mohlo jít o pořádně nadupaný smartphone. Pohyb ale pravděpodobně znamená svobodu, vždyť se včera prozradilo, že Nokie nabídnou bezdrátové nabíjení, což znamená určitým způsobem osvobození od všudypřítomných kabelů.

Pohyb rukou nahoru a dolů je záhadou. Nokia si sice nechala patentovat ohebný displej, ale představení takového telefonu by bylo skutečně obrovským překvapením.

Ale existují i značně pesimističtější interpretace. Vždyť žena ve videu mává na rozloučenou! A rukou naznačuje pohyb nahoru a dolů. Že by se Nokia loučila po strmém pádu akcií? Už zítra budeme vědět víc!

Reklama