Také O2 nasazuje LTE Advanced

Reklama

Společnost O2 nasazuje ve vybraných lokalitách technologii s názvem LTE Advanced, označovanou také jako LTE-A. Tato technologie umožňuje využívat více frekvenčních pásem současně, následkem toho je zvýšení maximální rychlosti přenosu dat.

„Nyní pracujeme především na pokrývání co největšího území signálem 4G LTE, nicméně naši infrastrukturu již připravujeme na další zrychlování. I kvůli tomu jsme ve vybrané lokalitě spustili technologii LTE Advanced, abychom v praxi vyzkoušeli její možnosti,“ řekl Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

Primárně byla technologie nasazena na jihozápadě kraje Vysočina. Využívá dostupná pásma 10 a 5 MHz, s vhodným přístrojem je rychlost stahování dat až 112 Mb/s. O2 testuje využití i jiných šíří frekvenčních pásem 10 + 15 MHz, což by umožnilo stahování dat rychlostí až 185 Mb/s.

Síť LTE mohou využívat všichni zákazníci s jakýmkoliv datovým tarifem od O2, ale je nutné mít k dispozici zařízení, které podporuje 4G LTE a také USIM – nový typ SIM karty. Výměnu SIM karty zařídí na kterékoliv prodejně O2, a to zdarma

Reklama