Také T-Mobile má kombinovaný xDSL+LTE internet

Reklama

Podobně jako před časem O2, i T-Mobile nyní začal nabízet kombinovaný internet. Podle toho, co je v místě vašeho bydliště dostupnější nebo rychlejší vám operátor nainstaluje xDSL nebo LTE.

Někde je dostupné xDSL, někde zase LTE. Když se obě technologie sečtou, dokáže T-Mobile pokrýt celkem 97 % domácností. Bohužel si nemůžete vybrat (s jednou drobnou výjimkou). Jakmile si objednáte Pevný internet, vybere vám operátor to, co je (pro něj) nejvýhodnější. Pokud má v dané lokalitě rychlou xDSL linku, nainstaluje vám domů pevný internet. Jestli je ale pro něj lepší umístit vám do domu LTE, třeba proto, že xDSL je moc pomalé a na LTE vysílači má zrovna volnou kapacitu, nainstaluje vám do bytu LTE.

Ano, čtete správně. Pokud upřednostňujete LTE proto, že si jen koupíte modem a máte vyřešeno, máte smůlu. I připojení přes LTE vyžaduje instalaci antény na střechu a příslušného rozvodu vedoucího od antény do vašeho bytu. Pokud uzavřete smlouvu na dva roky, bude vás instalace stát jen 1 Kč.

V nabídce jsou tři tarify:

Tarif FUP Rychlost Cena
Pevný internet 20 neomezeně 20/5 399 Kč
Pevný internet 50 neomezeně 50/15 499 Kč
Pevný internet 100 neomezeně 100/25 599 Kč

Zatímco u prvních dvou tarifů vám operátor vybere mezi xDSL a LTE, poslední, nejrychlejší,. je k dispozici jen pro LTE. V případě zvolení technologie xDSL jsou ceny o 150 Kč měsíčně vyšší, pokud také nemáte hlasový tarif. Naopak máte u xDSL výhodu v podobě 100Kč slevy na T-Mobile TV.

Reklama