Také Vodafone mění ceny roamingu

Reklama

Stejně jako ostatní operátoři, i Vodafone od konce dubna mění ceny roamingu podle aktuálních regulačních nařízení Evropské unie. Nově se budou platit české sazby doplněné o roamingový příplatek.

Celá filozofie roamingu se totiž mění. Každý zákazník bude při volání v rámci zemí Evropské unie platit stejně, jako kdyby volal doma. Tedy skoro. V každém případě se konkrétní ceny budou lišit podle toho, jaký má daný zákazník aktivovaný tarif. K jeho domácím cenám bude připočten pouze roamingový příplatek.

Příplatek činí 1,66 Kč/min pro odchozí hovory a 0,38 Kč/min příchozího hovoru. Za textovou zprávu nebo 1 MB dat se připlácí 0,67 Kč. Tyto ceny se připočítávají k českým cenám, takže pokud máte tarif s neomezeným voláním a SMS, zaplatíte pouze tyto příplatky (1,66 Kč/min, 0,38 Kč/min a 0,67 Kč/SMS). Pokud platíte za odchozí hovory 2 Kč/min, budete v cizině platit 3,66 Kč/min. A tak dále.

Změna se týká těchto zemí: Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán a Velká Británie.

Roamingový ceník pro váš konkrétní tarif si můžete vyhledat na webu www.tam.je/roaming2016.

Reklama